Ужасът тръгнал от лаборатория в Ухан?



Снимка: Лекари транспортират заразен на летището във френския град Колмар

Учени: Тежките случаи зависят от гените или вирусния товар
Пандемията от коронавируса може да идва от китайска лаборатория в град Ухан, съобщи в. “Дейли мейл”.
Изданието се позовава на информация от член на британския комитет за справяне с извънредни ситуации “Кобра”, който се ръководи от премиера Борис Джонсън.
Последните разузнавателни данни на Великобритания не оспорвали информацията, че вирусът има произход от животни, но и не изключвали възможността заразата за първи път да се е разпространила сред хората след изтичане от лаборатория в Ухан. Досега се смяташе, че смъртоносният вирус е бил предаден за първи път между хора от пазар за живи животни в Ухан. Британските власти обаче вече не са сигурни в тази теория.
Ухан е дом на Института по вирусология, най-модерната лаборатория от този тип в Китай. Той се води едно от най-сигурните съоръжения и струва над 40 млн. евро. Лабораторията обаче се намира на километри от пазара за диви животни. През 2018 г. бе обявено, че в института може да се провеждат експерименти със силно смъртоносни вируси като ебола.
Но въпреки репутацията му на висока сигурност има непотвърдени местни съобщения, че работниците в института се заразили, след като са били напръскани с кръв, а след това пренесли заразата в местното население.
Смята се също, че във втория институт в града - Центъра за контрол на заболяванията в Ухан, който е само на 4 км от пазара, са се провеждали експерименти върху животни като прилепи. Целта е била да се изследва предаването на вируси върху хора. Американският експерт по биосигурност проф. Ричард Ейбрайт заяви, че макар доказателствата да показват, че COVID-19 не е създаден в лабораториите на Ухан, той лесно би могъл да “избяга” оттам, докато е бил анализиран.
Същевременно учени твърдят, че тежките случаи на болестта при здрави и млади хора са заради гените или вирусния товар. Според някои изследователи важен фактор е количеството вирус, постъпило в тялото на заразения. Колкото е по-голяма дозата, толкова по-неблагоприятен е и изходът. Други смятат, че това е свързано вероятно с генетичната предразположеност. С други думи, има хора, чиито гени ги правят по-уязвими на вируса, докато се разпространява в тялото. Според италианския професор Клаудио Мастрояни коронавирусът поразява не само белите дробове, а и останалите органи, разпространявайки се на микроциркулярно ниво в последния стадий на заболяването.
в. 24chasa.bg

Коментари

Популярни публикации от този блог

ЗАГОВОРЪТ Е РАЗКРИТ! COVID-19 е начин за дигитално поробване на хората от световното правителство

С умела пропаганда Австралия започна масовото чипиране на хора - Новото познание

Р. Кенеди: "Бил Гейтс ще посее смърт и поробителство с коронавирусната ваксина"!